Нощта на головете в Ла Коруня (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
02:19, 30 яну 2011, Автор: , Преглеждания:65

Късен гол попречи на десетима андалусийци да сътворят немислим обрат на „Риасор“

Класическият тип трагичен герой винаги е жертва на обстоятелствата и дори когато за миг усети, че осъществяването на мечтата му е близо, съдбата му пречи да намери пълното щастие. В Ла Коруня тази нощ имаше десетима герои от Андалусия, които въпреки числения си пасив (Андрес Палоп получи червен картон в 57-ата минута) и изоставането с 0:2 в резултата в 62-ата минута, съумяха да подарят на феновете си жадуваната голова феерия, продължила 16 минути. Все пак, гостите бяха попарени около 100 секунди преди края на редовното време, когато Лауреано Санабрия – Лауре реализира шестия гол в излезлия от стереотипите мач и оформи крайното 3:3.

Така Севия вече има 33 точки и се намира на осмо място, а Депортиво е 14-ти с 22 пункта.

Първите 45 минути не можаха да подготвят зрителите за шоуто, което щеше да ги сгрее след почивката. През първата част домакините имаха пълно превъзходство и не бе трудно да се предвиди, че скоро ще успеят да го материализират. Попадението на Ласад Ноуи падна в 15-ата минута, сякаш за да начертае добре познат ход на събитията оттук нататък в двубоя.

Грегорио Мансано сигурно не е предполагал, че думите му на почивката не биха имали ефект върху играчите му, ако в 57-ата минута Андрес Палоп не бе преценил излизането си в предни позиции и не бе играл с ръка извън наказателното поле. Червеният картон на вратаря логично доведе и до второ попадение във вратата на андалусийците – 5 минути по-късно Ноуи реализира втория си гол и направи резултата 2:0. Гостите обаче отказаха да бъдат поредното клише в Примера дивисион и само секунди по-късно Алваро Негредо бе точен за 2:1.

Попадението му обаче не бе просто поредното лъжливо „връщане на интригата“ в двубоя, защото в 74-ата минута Даниел Арансубия не парира умело изстрел от пряк свободен удар на Луиш Фабиано и Жулиен Ескюде изненадващо изравни – 2:2. В следващата си атака Севия направи пълен обрат, противоречащ на футболните закони – Негредо пое топката на гърди след центриране на Мухамаду Дабо и прониза вратаря на домакините за 2:3.

В 88-ата минута Лауре се извиси в полето на Севия и прати кълбото в мрежата на Хави Варас… Феновете се чудеха дали да триумфират за изравняването, защото страничният рефер бе вдигнал флага си. Главният арбитър обаче правилно прецени, че трябва да признае гола и най-вълнуващият обрат в иначе доста неатрактивния испански шампионат не бе осъществен.