Фенербахче удари лидера Трабзон, Попето титуляр при реми Антеп

Публикувано в: Българи в чужбина, Турция, Футбол Свят
21:07, 30 яну 2011, Автор: , Преглеждания:60

Отборът на Фенербахче запази шансовете си за титла в турското първенство, след като надделя с 2-0 над лидера Трабзонспор на своя „Шюкрю Сарачоулу“ в дербито на 19-и кръг.

Победата за „фенерите“ дойде след две ранни попадения още през първата половина на мача. В 19-ата минута уругвайският централен бранител Диего Лугано се разписа за 1-0, а само четири след това сенегалският стрелец Мамаду Нианг вкара втория гол за истанбулския гранд.

С този успех момчетата на Айкут Коджаман вече имат 39 точки и са на трето място, изоставайки с четири пункта от „синьо-червените“. Бурса пък е втори с 41.

Междувременно Ивелин Попов започна като титуляр при домакинското равенство 1-1 на Газиантепспор с Генчлербирлии. Адън изведе  тима на Попето напред в резултата през първата част, но Йозтекин в 66-ата изравни.

Изненадата на деня пък бе загубата на Бешикташ с 1-2 при гостуването на Истанбул ББ. Маркуш Винисиус изведе домакините напред през първата част, но Шимао Саброса изравни в 66-ата. В последните секунди Алън все пак донесе успеха за „оранжевите“.