Балкан би Рилецо в битката за третото място

Публикувано в: Баскетбол, България
20:14, 4 фев 2011, Автор: , Преглеждания:46

снимка: BGbasket.com

Отборът на Балкан спечели директната битка за третото място в НБЛ Виваком, след като надделя с 84-70 над тима на Рилски спортист в Ботевград в първи двубой от 17-и кръг.

Първото полувреме на мача бе доста равностойно, като двата отбора спечелиха по една четвърт. Почивката дойде при един пункта преднина за гостите – 38-37.

След подновяването на играта, следващите десет минути решиха срещата, след като Балкан разби Рилецо с 24-12 в третата четвърт и доигра спокойно двубоя, за да стигне до успеха с 84-70.

Младият Цветелин Иванов бе най-резултатен за „зелените“ със своите 20 точки, докато Георги Давидов добави 17. За самоковлии Иван Лилов бе най-добър със своите 21 пункта, а Александър Груев завърши със 17.