Левски с уникален обрат срещу Лукойл

Публикувано в: Баскетбол, България
19:46, 4 фев 2011, Автор: , Преглеждания:34

снимка: levskibasket.com

Баскетболистките на Левски спечелиха важна победа в дербито на 15-ия кръг на женската НБЛ, след като надделяха с 64-62 над шампионките от Лукойл-Нефтохимик в столичната зала „Универсиада“.

До почивката двубоят изглеждаше предрешен в полза на бургазлийки, които играха феноменално през първите две четвърти. Логично резултатът на таблото след 20 минути игра бе 44-26 в полза на Лукойл.

През второто полувреме, обаче, „сините“ излязоха напълно преобразени на паркета и след страхотен обрат успяха да извоюват победата в този мач с резултат 64-62.

Появилата се като резерва Радостина Димитрова беше най-добра за софиянки, след като наниза 16 точки. Радослава Бъчварова добави 14, а с „дабъл-дабъл“ се отличи Диана Найденова – 12 пункта и 12 асистенции.

За шампионките единствено чужденките бяха на ниво, като Тамара Боуи бе над всички с 24 точки. Олена Самбурска се отличи с 18, а ДеТрина Уайт регистрира „дабъл-дабъл“ с 12 пункта и 14 борби.

След тази победа Левски има 24 точки и изостава на само една от Лукойл, който е начело в класирането с актив от 25.