Тевес блесна с хеттрик на рожденния си ден, Луи Саа вкара четири за Евертън

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
19:10, 5 фев 2011, Автор: , Преглеждания:60

снимка: Alex Livesey/Getty Images

Манчестър Сити запази третата си позиция в Премиършип, след като спечели с класическото 3-0 двубоя си срещу Уест Бромич като домакин.

Аржентинската звезда на „гражданите“ Карлос Тевес изнесе поредния си силен мач, след като се отчете с хеттрик за едно полувреме и по този начин си направи най-хубавия подарък за 27-ия рожден ден. Бившият нападател на Юнайтед откри головата си сметка след точно изпълнение от бялата точка в 17-ата минута. Пет по-късно Тевес направи двойно със Силва, след което с техничен изстрел увеличи аванса на Сити. В 39-ата минута „гаучото“ оформи своя хеттрик след изстрел от десетина метра.

снимка: PAUL ELLIS/AFP/Getty Images

С хеттрик тази вечер се отчете Луи Саха, който наниза четири попадения за победата на Евертън с 5-3 над Блекпул на „Гудисън Парк“. Бившият нападател на Юнайтед откри резултата в 20-ата минута, но Баптист изравни в 37-ата. Секунди след почивката отново Саа даде преднина на „карамелите“. Пунчеон и Адам, обаче, вкараха два бързи гола за гостите и успяха да направят пълен обрат. С още две попадения на Саа и едно на Бекфорд момчетата на Дейвид Мойс спечелиха мача с 5-3.

В другите две срещи от днес Астън Вила и Фулъм завършиха наравно 2-2, като Стилиян Петров игра 83 минути за бирмингамци. Уигън пък би Блекбърн с 4-3.