Берое с победа във втората си контрола днес

Публикувано в: Берое, Футбол България
17:14, 9 фев 2011, Автор: , Преглеждания:48

Тимът на Берое записа първа победа от втория си подготвителен лагер по Черноморието. Днес заралии успяха да победят с минималното 1:0 отбора на Несебър. Единственото попадение в срещата реализира Николай Станков в 70-ата минута. Това бе втори мач за деня на старозагорци, които по-рано днес отстъпиха с 3:4 от Черноморец (Балчик). В двете срещи „зелените” играха с два различни състава.

Берое започна по-добре срещата и в 15-ата минута Николай Станков стреля към вратата на Несебър, но стражът успя да улови. В 32-ата минута след изпълнение на ъглов пред вратата на Несебър футболист на Берое нанесе удар, но топката бе избита от бранители на тима от Б група. Кълбото попадна в Тодор Тодоров, който отправи втори удар, преминал на метър над напречната греда.  Три минути по-късно играч на символичните домакините стреля към вратата на Пламен Петров, но топката премина на около два метра над целта. Две минути преди почивката Ромарио Резенде обстрелва вратата на Несебър, но кълбото премина на сантиметри над вратата.

На полувремето Илиан Илиев извърши една смяна, като в игра се появи вратаря Мартин Теменлиев. В 56-ата минута Георги Божанов обстрелва вратата на съперника, но ударът му премина на метър от дясният страниен стълб. Дванадесет минути по-късно Красен Трифонов пробва да изненада стражът на беройци, но топката премина на около половин метър над вратата. В 70-ата минута Берое поведе в резултата, след отлична триходова комбинация между Резенде, Божанов и Николай Станков, при която последният се разписа за 0:1.  Несебър реагира с удар на резервата Петър Колев, преминал на сантиметри от страничната греда в аут. Малко след това добра възможност за попадение се откри пред Резенде, но ударът на бразилеца излезе в аут. В последната минута на срещата Георги Божанов направи непростим пропуск. След отлично извеждащо подаване на Ресенде Божанов се озова очи в очи с Венцислав Христов, но не успя да намери рамката на вратата и кълбото премина на сантиметри от страничния стълб в аут.

В петък в Обзор Берое ще изиграе последната си контрола по Черноморието. Съперник ще ще бъде воденият от Петър Хубчев Черноморец (Поморие).

Несебър (Несебър): 1. Виктор Георгиев ( 72′ – 12. Венцислав Христов), 22. Добри Орловски, 6. Ангел Стойков, 18. Костадин Джамбазов(80′ – Марсел Еламе), 4. Йордан Георгиев( 75′ – Иван Илянов), 17. Георги Калоянов ( 73′ – Иван Пискюлев), 20. Джунейт Яшар, 10. Мартин Кокалджиев (70’ – Марин Капалиев), 9. Трайчо Гроздев, 7. Борислав Иванов (77’-Петър Колев), Красен Трифонов (82’ – Христо Капалиев)

Берое (Стара Загора): 1. Пламен Петров (46’ – Мартин Теменлиев), 25. Мирослав Енчев, 24. Александър Томаш, 3. Тодор Тодоров, 28. Веселин Пенев, 18. Петър Костадинов (к), 8. Цветан Филипов, 9. Ромарио Да Силва Ресенде, 20. Николай Станков, 6. Георги Божанов, 14. Евгени Йорданов