С два гола на Иса Левски надделя над Теплице

Публикувано в: Левски, Футбол България
20:16, 9 фев 2011, Автор: , Преглеждания:42

Тимът на Левски победи с 2:1 шестия в чешкото първенство Теплице в двубой от четиристранния турнир Алфа къп, в който участват още Динамо Москва и Рад Белград.

Още в началните минути на двубоя Левски наложи високо темпо на игра и затрудни максимално съперника си с разнообразни комбинации и остри пробиви по двата фланга, където отлично взаимодействаха Дъстли Мулдер и Дани Младенов отдясно и новите попълнения Видович и Матондо отляво. Съвсем логично с оглед на показаното „сините“ успяха да открият резултата чрез Исмаил Иса в 13-та минута. Голът дойде след хубав пробив през центъра и последвала асистенция на капитана Христо Йовов. В последната минута на първата част Даниел Младенов стреля на сантиметри от целта и пропусна отлична възможност да удвои резултата.

През второто полувреме 26-кратните шампиони на България запазиха добрата организация и агресията в играта си в дефанзивен и офанзивен план и отново контролираха събитията на терена. Противно на това превъзходство Теплице успя да изравни резултата в 50-та минута, след грешка в отбраната на Левски. „Сините“ реагираха мигновено и пет минути по-късно Иса оползотвори отлично центриране на Младенов, като вкара с глава, но съдията не зачете попадението заради нарушение в атака на централния нападател. Все пак именно Исамил Иса донесе победата на Левски в 61-та минута, след като се пребори с бранител на чехите в наказателното поле и отбеляза по идентичен начин и второто си попадение. В последните 20 минути в игра се появиха Сашо Александров, Мирослав Антонов, както младите Иван Горанов и Христо Попадиин.

В петък Левски ще се изправи срещу руския гранд Динамо Москва, във финална среща от турнира Алфа Къп. В този двубой по всяка вероятност Ясен Петров ще може да разчита на Гаджев, Минев, Милиев, Пламен Илиев, Тасевски и Гарра Дембеле – играчи участвали в мачовете на националните формации съответно на България, Македония и Мали.

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Дъстли Мюлдер, Иво Иванов, Сержиньо Грийн, Марко Видович, Даниел Димов, Мариан Огнянов, Христо Йовов (59-Александров), Юлу-Матондо (70-Горанов), Даниел Младенов (83-Попадийн), Исмаил Иса (75-Антонов)

източник: levski.bg