Ямбол хвърли бомбата, побеждавайки Левски насред София

Публикувано в: Баскетбол, България, Избрано
21:40, 11 фев 2011, Автор: , Преглеждания:42

снимка: levskibasket.com

Тимът на Ямбол поднесе най-голямата изненада в първенството, побеждавайки Левски като гост с 69-68. Победата на отбора воден от Иван Чолаков може да се окачестви като истински подвиг, тъй като тя беше постигната без двамата основни гардове Юлиян Радионов и капитана Станислав Говедаров, които са контузени.

Още от началото на мача си пролича, че традицията ще бъде спазена и Ямбол и Левски ще изиграят поредния драматичен мач помежду си.Г остите започнаха пределно мобилизирани и набързо дръпнаха с 24:11 след първата част. Постепенно слисаните левскари се окопитиха и започнаха методично да топят разликата. Доналд Коул и Аарън Харпър показаха класата си и Левски изоставаше само с 35:36 на полувремето.

След почивката „сините“ продължиха с добрата игра и дръпнаха напред в резултата. В тези минути изглеждаше, че всичко си идва по местата и Левски ще запише поредна победа. Десет минути преди края на мача, момчетата на Тити Папазов водеха с 59-52.

Зашеметяваща серия от 17-4, даде аванс на Ямбол от 69-63 минута преди края. В нея столичани се вдигнаха на щурм, но серията от 5-0 не беше достатъчна за нещо повече от минимална загуба.

Мартин Дурчев бе най-резултатен за победителите със 17 точки, Павел Маринов добави 16. Центърът Николай Върбанов се отчете с пореден дабъл-дабъл 12 точки и 11 борби.