Сампдория живна с успех над Болоня, Лацио би Бреша като гост

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
17:54, 13 фев 2011, Автор: , Преглеждания:41

снимка: AP Photo/Carlo Baroncini

Отборът на Сампдория сложи край на негативната си серия, след като разби тима на Болоня с 3-1 на „Луиджи Ферарис“ в мач от 25-ия кръг на Серия А.

Срещата на практика бе решена още в първите 15 минути, след като „моряците“ стигнаха до три бързи попадения. Италианският национал Анджело Паломбо даде началото на головото шоу с чудесен изстрел от фаул в осмата минута. Само 180 секунди след това Рето Циглер изпълни корнер и Даниел Гасталдело вкара с глава за 2-0. В 15-ата минута Даниеле Десена намери Масимо Макароне, който с левия крак сложи точка на спора. В 65-ата минута Даниеле Папони вкара почетния гол за гостите.

Междувременно Лацио спечели важен успех с 2-0 при визитата си на Бреша и запази шансове за титлата. В 17-ата минута римляните поведоха с попадение на Алваро Гонсалес, който беше точен с удар с глава след центриране на швейцарския национал Стефан Лихтщайнер. В 58-ата минута Ледесма намери Либор Козак, който също се разписа с глава и оформи крайното 2-0.