Попето разби Иванков в „българското“ дерби в Турция

Публикувано в: Българи в чужбина, Турция, Футбол Свят
18:25, 19 фев 2011, Автор: , Преглеждания:37

Тимът на Газиантепспор продължава със страхотното си представяне през пролетта, след като спечели категорично гостуването си на шампиона Бурсаспор с 4:1, записвайки четвърта поредна победа.

Вагнер и Айхан дадоха аванс на „червено-черните“ в 27-ата и 32-ата минути, малко по- късно Нунко си отбеляза автогол и върна интригата в мача. През второто полувреме два гола на Тосун оформиха крайния резултат.

Българският национал Ивелин Попов изигра цял мач за победителите, докато бившият страж на „трикольорите“ Димитър Иванков бе на вратата на Бурса.

Победата утвърди Газиантепспор на 5-ата позиция с 37 точки, докато “зелените“ са трети с 45.

В следващия кръг тимът на Иванков гостува на опашкаря Буджаспор, докато отбора на Попето е домакин на Ескишехирспор в търсене на пета поредна победа.