“Одесос” с 10-а поредна победа

Публикувано в: Футзал
19:10, 20 фев 2011, Автор: , Преглеждания:143

3 червени картона, бой между играчите и добро съдийство белязаха двубoя между двата тима

Отборът на “Одесос-Хидроремонт” постигна 10-а поредна победа в шампионата по футзал, след като се наложи с 6:1 над тима на “Мания” в среща от 12-ия кръг на градското първенство. Две попадения за категоричния успех отбеляза Цветан Миланов – Мечката, а по един път се разписаха Влади Гочев, Бойко Косев – Бобеца, Милен Стефанов и Павел Адамов.

Момчетата на Симеон Христов започна силно срещата и закономерно поведоха в резултата с гол на Гочев. Малко преди края на първата част Мечката увеличи на 2:0. През второто полувреме “манияците” успяха да намалят на 2:1, като гола отбеляза Пламен Стойков. Малко след това попадение около 100-те любители на футзала дошли да наблюдават срещата станаха свидетели на грозни сцени на терена. Съдията в тази среща Траян Енчев отсъди нарушение на капитана на “одесосци” Петър Караджов и му вдигна жълт картон. Недоволен от това решение на рефера, Караджов бе заменен. След като излезе от игра той репликира съдията, който мигновено реагира и му показа втори жълт и съответно червен картон. При това решение на арбитъра резервната скамейка на “Одесос” изрази недоволство, и незнайно защо резервите на “Мания” също взеха отношение, след което обстановката се нажежи и двата отбора стигнаха до саморазправа. Причина за ръкопашна схватка между състезателите бе първото спорно решение на арбитара Енчев в тази среща. Очевидци твърдят, че саморазправата е започнала от вратаря на “Мания”, който пръв е ударил играч на “Одесос”. След като страстите се успокоиха, реферът дори демонстрира с поведението си, че ще прекрати срещата. Но след разговор между него и делегата на двубоя, Енчев разреши срещата да се доиграе.

След мелето играчите на “Одесос” отново доминираха и Бобеца покачи на 3:1. Състезател на „Мания”, за оспорване на решение на рефера получи втори жълт и съответно червен картон. Играчите на „Мания” изглеждаха обезверени за нещо повече в тази среща, което позволи на „одесосци” да реализират още 3 безответни гола. Три минути преди края на мача Георги Бомбов получи заслужен директен червен картон, след като влезе доста грубо отзад на противников състезател.
След срещата треньорът на “Одесос” Симеон Христов отказа да коментира безрасъдното поведение на играчите на двата отбора с думите: “Лошото в случая е, че акцентът се измества от хубавия мач в скандал. Отдавам случилото се през втората част на голямото желание на двата тима да спечелят трите точки”.

“Поздравявам тима на “Мания” за играта, която показаха. Смятам, че резултатът лъже. В тима на “манияците” се работи правилно. Много добро съдийство и заслужени 3 червени картона”, каза за в. “Черно море” Христов. Той допълни още, че ще наложи сурови наказания на някои от своите подопечни за непристойното поведение по време на срещата.