Трабзон остана начело в Турция след обрат в Маниса

Публикувано в: Турция, Футбол Свят
22:51, 21 фев 2011, Автор: , Преглеждания:38

Отборът на Трабзонспор запази първото си място в турската Суперлига, след като в последната среща от 22-ия кръг надделя много трудно с 2-1 при визитата си на Манисаспор.

Домакините започнаха отлично мача и се оттеглиха с гол аванс в съблекалните, след като в 14-ата минута Юмер Айсан изпълни корнер отдясно, Диксън се извиси над защитата на гостите и с глава прати топката в мрежата на Онур.

Осем минути след почивката Жажа пусна страхотен пас към Умут, който очи в очи със стража на Маниса пусна технично кълбото покрай него за 1-1. В 86-ата минута „червено-сините“ стигнаха до победата, след като Аланзиньо след страхотен самостоятелен рейд прати топката в мрежата на Илкер.

След този успех Трабзонспор се върна на първото място в Суперлигата с актив от 50 точки, докато домакините са на девета позиция с 31.