Баталия и Милър носят три точки на Бурсаспор в Буджа

Публикувано в: Българи в чужбина, Турция, Футбол Свят
22:09, 25 фев 2011, Автор: , Преглеждания:56

Шампионът на Турция Бурсаспор спечели очаквана победа с 2-0 при визитата си на слабака Буджаспор в първа среща от 23-ия кръг на турската Суперлига. Бившият български национал Димитър Иванков записа пълни 90 минути за гостите.

Първата част на двубоя завърши без попадения, но едва 60 секунди след началото на втората резултатът бе открит. Аржентинският халф Пабло Баталия получи добра топка и с точен изстрел преодоля съпротивата на Лондак. В 76-ата минута доскорошният стрелец на Рейнджърс Кени Милър сложи точка на спора, оформяйки крайното 2-0.

След тази победа Бурса остава на трето място в първенството с актив от 48 точки. Толкова има и вторият Фенербахче, който е с една среща по-малко. Буджа е 15-и с 18 пункта.