Валенсия обърна Атлетик през втората част

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
23:56, 27 фев 2011, Автор: , Преглеждания:31

По-рано днес Вияреал се добра до равен в Сантандер в последната минута

Валенсия постигна изключително трудна, но важна победа с 2:1 над Атлетик Билбао, след като „баските“ водеха през първото полувреме, но за десет минути след почивката гостите постигнаха пълен обрат и прибраха трите точки. Фернандо Йоренте изведе Атлетик напред в 14-ата минута с удар от близка дистанция след пас на Гайска Токеро, но Хуан Мата в 71-ата възстанови равенството в резултата също с шут отблизо при центриране на Хоакин. Йонас реализира победния гол за Валенсия в 81-ата минута с изстрел от 12 метра и осигури увеличаване на преднината на отбора си пред четвъртия в класирането Вияреал. Валенсия има 51 точки на третото място, а Атлетик остава шести с 38 пункта.

По-рано днес Вияреал не допусна поражение при гостуването си на Расинг в Сантандер и въпреки че на два пъти се оказваше догонващ в резултата, все пак се добра до равенство 2:2 в последната минута на продължението на двубоя. Домакините трябва много да съжаляват, че не постигнаха трета поредна победа в Примера дивисион, защото доминираха през по-голямата част от мача и поведоха още в 3-ата минута чрез Ариел Науелпан. Марко Рубен в 66-ата обаче изравни след точен удар с глава, но Джовани Дос Сантос отново даде преднина на Расинг 120 секунди след това, а по-късно дори имаше възможност да направи резултата 3:1, но прехвърлящият му удар мина над гредата. В последните секунди на срещата Нилмар донесе точката на Вияреал. „Жълтата подводница“ е на четвърто място с 47 точки, а Расинг е 12-ти с 29.

В другите два мача от днес Еркулес и Хетафе не си отбелязаха гол, а Леванте надви Осасуна у дома си с 2:1.