Интер продължава да мечтае след успех в Дженова

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
23:40, 27 фев 2011, Автор: , Преглеждания:101

„Нерадзурите“ прекъснаха неудачната си серия като гост на Сампдория

Интер показа, че все още няма намерение да предава Скудетото и прекрати серията си от четири мача без победа над Сампдория на стадион „Мараси“ в Дженова. Гол от пряк свободен удар на Уесли Снайдер в 73-ата минута и 16-тото попадение на Самуел Ето’о в Серия А, реализирано от камерунеца в четвъртата минута на продължението материализираха превъзходството на „нерадзурите“ през целия мач. Така възпитаниците на Леонардо временно заемат второто място в класирането с 53 точки – с една повече от Наполи и две по-малко от Милан, преди голямото дерби на кръга между двата отбора утре на „Джузепе Меаца“.

През първото полувреме шампионите имаха териториално предимство и събитията почти изцяло бяха пренесени в половината на домакините. „Нерадзурите“ също така се радваха на огромно превъзходство във владението на топката, но въпреки това само в две ситуации феновете на Сампдория изтръпнаха. В 9-ата минута центриране от корнер на Снайдер бе засечено с глава от Ранокия, но кълбото профуча застрашително над горната греда. В самия край на полувремето пък единствената успешно развита многоходова комбинация изведе Ето’о на стрелкова позиция в наказателното поле, но нападателят направи един от зачестилите си напоследък пропуски, стреляйки право в ръцете на Джанлука Курчи. Домакините се бяха наредили много правилно пред пеналтерията си и винаги имаха числено премиство при атаките на Интер, а в 39-ата минута дори можеха да поведат в резултата, когато чудесно взаимодействие между Андреа Поли и Стефано Губерти завърши с изстрел на първия, но топката се отклони от лявата греда на Жулио Сезар.

Втората част премина при малко по-бързо темпо, защото и домакините вече не разчитаха единствено на редки контраатаки, а и вече им ставаше по-трудно да парират набезите на „нерадзурите“. Въпреки това не личеше как шампионите ще преодолеят Курчи, защото отново им липсваше чисто голово положение. Все пак проблемът бе решен в 73-ата минута от Снайдер, който с перфектно изпълнение на пряк свободен удар даде така желания и важен аванс на Интер. До края играчите на Сампдория пробваха да изравнят резултата, но набезите им бяха стихийни и не доведоха до опасности пред Сезар, а възпитаниците на Леонардо сравнително спокойно дочакаха последния съдийски сигнал, като дори създадоха нови положения за попадение. Ето’о на три пъти имаше шанс да се разпише и го направи в 94-ата минута, за да фиксира крайното 0:2.