Куриозен автогол провали Лацио; Рома се изложи у дома

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
18:16, 27 фев 2011, Автор: , Преглеждания:47

Валери Божинов не бе в групата на Парма за гостуването в Рим

Лацио записа неочаквана и тежка загуба в Сардиния при гостуването си на Каляри с 1:0 и вече има само точка преднина пред конкурентите си на четвъртото място в класирането. Най-неприятният факт за „орлите“ бе начинът, по който те получиха попадението – Косу се откъсна сам срещу вратаря на столичани, ударът му не бе толкова силен, а притичалият Андре Диас вместо да изчисти топката, се спъна и я довкара в собствената си врата.

Каляри е на девета позиция с 38 точки, а Лацио е все още четвърти с 48 пункта, но вече е само с точка аванс пред петия Удинезе.

Рома изпорти комфортен аванс с 2:0 срещу Парма и допусна изравняване в последните 15 минути на двубоя, а в 80-ата Паци от тима на гостите получи червен картон, но и този факт не помогна на „вълците“ да стигнат до победата. Франческо Тоти в 19-ата минута бе точен от дузпа, а Жуан направи 2:0 в 36-ата. Две попадения на Амаури обаче (74′ и 79′) донесоха ключовата точка за закъсалите „дукове“. Парма е 16-ти с 28 точки – на три над зоната на изпадащите, а Рома е на шесто място с 43 и пропусна да се откъсне по-значително от Ювентус и Палермо.

Дузпа в предпоследната минута, превърната в гол от Луис Хименес донесе победата на Чезена над Киево, с което новакът в Серия А вече има 25 точки на своята 18-та позиция. Гостите от Верона са 13-ти с 31 пункта.

Бреша и Лече завъртяха вълнуващо реми 2:2 в дербито на опашкарите. Гостите се добраха до жизненоважна точка през второто полувреме, след като набързо се оказа губещи с два гола разлика. В 17-ата минута Карачоло откри резултата за Бреша, а 60 секунди по-късно Зоболи удвои преднината на домакините. Корвиа намали на 2:1 в 31-ата минута, а Мунари в 70-ата оформи крайното 2:2. Бреша е предпоследен с 24 точки, а Лече е точно над чертата с 28 пункта.