Трабзонспор и Кайсериспор със спиращо дъха 3:3

Публикувано в: Турция, Футбол Свят
21:34, 27 фев 2011, Автор: , Преглеждания:60

Трабзонспор направи поредната си грешна стъпка през пролетния полусезон, след като тази вечер завърши наравно 3-3 като домакин срещу тима на Кайсериспор.

Още във втората минута „синьо-червените“ поведоха в резултата, след като стражът на гостите Сулейману подари топката на Жажа, който безпроблемно реализира за 1-0. В 20-ата минута Кайсери стигна до равенство, след като Нордин Амрабат намери Адбулах в наказателното поле и последният прати кълбото в мрежата.

Девет минути след почивката Колман подаде към Бурак, който отново даде аванс на черноморци. Само 120 секунди по-късно Зиани асистира към Абдулах, който с втория си гол отново изравни.

Осем минути преди края на мача гостите направиха пълен обрат, след като Амрабат пусна топката към Куйович, който на празна врата не пропусна. Все пак, обаче, в 88-ата минута Трабзонспор се добра до точката, след като Ятара центрира към пеналта, където Гловацки с точен шут оформи крайното 3-3.

След това реми Трабзонспор остана на второ място в класирането с актив от 51 точки. Толкова има и лидерът Фенербахче, а Бурсаспор е трети с 48.  Кайсериспор пък е четвърти с 43.