Балкан приключи със загуба участието си в Балканската лига

Публикувано в: Баскетбол, България, Европа
20:52, 2 мар 2011, Автор: , Преглеждания:19

снимка: botevgrad.com

Отборът на Балкан завърши със загуба участието си в ЕВРОХОЛД Балканската лига през този сезон. В залата в Правец „зелените“ паднаха от Фени Индустри със 76-83.

Така македонците заеха първото място в група В и се класират директно за финалната четворка на турнира. Гостите играха по-добре в този мач и почти през целия двубой имаха преимущество в резултата. Почивката дойде само при три точки преднина на Фени – 43-40. В третата част, обаче, македонците решиха всичко след 25-21 и в последната четвърт доиграха спокойно двубоя.

Много силно за българите игра Крум Дойчинов, който завърши с „дабъл-дабъл“ след 15 точки и 15 борби, а освен това заби и 4 „чадъра“. Любомир Лилов, Димитър Филипов и Георги Давидов пък вкараха по 14 пункта.

За победителите Слободан Михайловски завърши с 18 точки, а 17 добави Джаред Фрай.