Лукойл взе очаквана победа в Нетания

Публикувано в: Баскетбол, България, Европа
00:04, 2 мар 2011, Автор: , Преглеждания:49

Шампионът Лукойл Академик завърши с победа участието си във втората групова фаза на Юрочалъндж, след като българите надделяха със 77-67 при визитата си на Елицур Макаби Нетания.

Българите изостанаха в началото на мача, но след това поведоха, а през второто полувреме играха по-добре и взеха победата без много затруднения.

След този успех „студентите“ завършиха на второ място в група I и продължават на четвъртфиналите, докато израелският им противник остава на последното четвърто.

Най-резултатен за победителите бе българският национал Божидар Аврамов, който наниза 18 точки, като освен това добави и 4 борби и 3 асистенции. След него са Тодор Стойков и Дамян Стояновски с по 11 пункта, а 10 отбеляза Ламонт Мак.

За домакините Ромео Травис завърши с 16 точки, а Ерик МакКолъм добави 11.