След Левски, Ямбол изненада и Черно море

Публикувано в: Баскетбол, България
22:15, 5 мар 2011, Автор: , Преглеждания:39

снимка: BGbasket.com

Баскетболният отбор на Ямбол за пореден път показа, че се намира в отлична форма. След победата над Левски в София, днес момчетата на Иван Чолаков взеха и гостуването си на прекия конкурент за място в първите четири Черно Море с 90-81.

Срещата започна равностойно, вървеше кош за кош, като никой от отборите не успяваше да поведе с повече от 3 точки. Тройка на Ивайло Касабов даде аванс на варненци от 25-21 след края на първата част. В началото на втората ямболии, затегнаха редиците и успяха набързо да стопят аванса си и да поведат с 5 точки в средата на четвъртината. В крайна сметка 46-42 за гостите на полувремето.

След почивката добрата игра на момчетата на Иван Чолаков продължи и те методично вдигаха аванса си, като той на моменти достигаше и 15 точки. Домакините показаха характер и се върнаха в  мача, като успяха да стопят изоставането си на 63:72, десет минути преди края на мача. В тях „моряците“ направиха всичко по силите си да обърнат мача, но си личеше, че по-опитният отбор е този на гостите. На няколко пъти момчетата на Любо Минчев стопяваха разликата до само 2 точки, но почти веднага ямболии я вдигаха отново на 7-8.

Николай Върбанов записа поредния си дабъл-дабъл и завърши с 21 точки и 11 борби, Станислав Говедаров отбеляза 25, а Мартин Дурчев добави 23 за победителите. За домакините Сашо Янев навъртя 20 пункта, а 18 и 9 борби добави младият център Николай Колев.

Във временното класиране двата тима се изравниха по показатели- 8 победи и 12 загуби, но тимът от града край река Тунджа зае 5-ата позиция заради по-добри резултати в директния двубой.