Интер смачка Дженоа за едно полувреме, Бреша отказа Наполи от титлата

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
18:00, 6 мар 2011, Автор: , Преглеждания:38

Шампионът на Италия Интер записа разгромен успех с 5-2 срещу намиращия се в криза тим на Дженоа в среща от 28-ия кръг на „калчото“. Така „нерадзурите“ запазиха дистанцията от пет точки от лидера Милан.

След скучни първи 30 минути, в 35-ата домакините можеха да стигнат до гол, но Ето’О не успя да преодолее стража на генуазци. Пет по-късно „грифоните“, малко сензационно, поведоха в резултата след попадение на Родриго Паласио.

След почивката, обаче, момчетата на Леонардо натиснаха съперника си от самото начало и набързо стигна до пълен обрат. Още в 50-ата минута Майкон центрира към Пацини, който не сгреши, изравнявайки резултата. Само 120 секунди по-късно Ето’О също се разписа и даде преднина на „нерадзурите“. В 57-ата минута отново камерунският нападател бе точен, този път с левия крак, за да увеличи аванса на Интер.

Македонецът Горан Пандев също успя да запише името си сред голмайсторите, след като бе точен в 71-ата минута. Японецът Юто Нагатомо пък направи разгрома пълен, вкарвайки първото си попадение с екипа на тима от Милано. В последнити секунди Мауро Бозели оформи крайното 2-5, правейки загубата на тима си по-почетна.

Междувременно третият голям претендент за „скудетото“ – Наполи, уби шансовете си за шампионската титла, след като завърши наравно 0-0 като домакин на новака Бреша. Така „небесносините“ останаха на цели осем пункта от лидера в „калчото“ Милан.

Болоня – Каляри 2-2
Фиорентина - Катания 3-0
Киево – Парма 0-0
Удинезе – Бари 1-0