Червен картон и дузпа сломиха Арсенал

Публикувано в: Англия, Избрано, Испания, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:44, 8 мар 2011, Автор: , Преглеждания:81

„Артилеристите“ загубиха предимството си от първия мач нелепо, но не убедиха, че са достойни да продължат

Барселона отстрани Арсенал след победа с 3:1 на „Камп Ноу“ и общ резултат от двете срещи 4:3, като така каталунците продължават на 1/4 финалите в турнира. Първото полувреме остави противоречиви впечатления във феновете, защото въпреки огромното превъзходство на домакините, шансовете за гол бяха малко и едва в третата минута на продължението Лео Меси откри резултата. В 52-ата минута обаче Арсенал се върна в двубоя напълно нелогично и незаслужено, с оглед на показаното на терена, благодарение на автогола на Бускетс, който засече центриране от корнер в собствената си врата и показа, че има нещо общо между Локомотив Сф и Барселона. Робин ван Перси бе изгонен за втори жълт картон, получен от холандеца по безотговорен начин, заради игра с топката след съдийски сигнал. В 69-ата минута Чави реализира второто попадение за домакините, а секунди по-късно Педро бе спънат в пеналтерията и Меси от бялата точка оформи крайното 3:1.

През първата част не видяхме нито частица от увлекателната игра, която се очакваше и двата отбора не представиха на зрителите някакви вдъхновяващи отигравания или креативни комбинации. Арсен Венгер обеща, че Арсенал ще играе атакуващо, но вместо това „артилеристите“ рядко минаваха центъра и владееха топката едва 25% от времето. Мануел Алмуниа замени нелепо контузилия се Войчеш Шчезни и това бе единствената интригуваща новина около лондонския гранд през първите 45 минути. Барселона изпитваше трудности да преодолява бранителите на гостите и стигна до важния първи гол чак в третата минута на добавеното време, когато Иниеста разцепи дефанзивната линия на Арсенал с пас към Меси, който, останал сам срещу вратаря, успя да открие резултата с две докосвания на топката.

След почивката се очакваше темпото да се покачи, поради предполагаемото включване на „артилеристите“ в двубоя. Очакванията се оправдаха, макар за това заслугата да не бе в тима на Венгер – в 53-ата минута Бускетс засече в собствената си врата центриране от ъглов удар и изравни резултата. 120 секунди по-късно Ван Перси си изкара втори изключително глупав втори жълт картон. През първата част той удари в лицето Алвеш и бе само официално предупреден, а в 55-ата минута отправи удар към вратата след съдийски сигнал и остави отбора си с човек по-малко на терена. Домакините организираха три бързи голови атаки до 65-ата минута, но на два пъти Алмуниа се намеси авторитетно, а Дани Алвеш стреля над вратата. В 67-ата минута Вия излезе сам срещу вратаря, но отново не успя да го преодолее. 120 секунди след това Иниеста направи хубав рейд през центъра на отбраната на Арсенал и изведе Чави на стрелкова позиция, а за него вече не бе проблем да прати кълбото в мрежата – 2:1. В 71-ата минута Кошчиелни спъна Педро в наказателното поле и след като Меси превърна дузпата в трети гол стана ясно, че Барса ще продължи в следващата фаза. До края на редовното време авансът на „блауграна“ можеше да бъде увеличен, но точността в завършващата фаза изневери на играчите на Гуардиола.