Нойер спаси победата на Шалке

Публикувано в: Германия, Избрано, Испания, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:40, 9 мар 2011, Автор: , Преглеждания:55

Адурис провали Валенсия с пропуските си в Гелзенкирхен

Шалке 04 надви Валенсия с 3:1 в реванша на „Фелтинс Арина“ и с общ резултат 3:2 отстрани „прилепите“ и се класира за 1/4 финалите на турнира. Основна заслуга за успеха на „кралско-сините“ има вратарят им Мануел Нойер, който спаси няколко изключително опасни положения след почивката, когато домакините вече бяха осъществили пълен обрат в резултата. Рикардо Коста изведе Валенсия напред в 17-ата минута, но Джеферсън Фарфан възстанови равенството в 40-ата. Марио Гавранович в 52-ата минута реализира попадението за обрата на  Шалке и прати тима си в следващата фаза на Шампионската лига, а Фарфан фиксира крайното цифрово изражение в самия край на двубоя.

Гостите от Испания започнаха по-съсредоточено срещата и не бе изненада фактът, че малко след четвърт час игра поведоха в резултата, когато Мехмет Топал се откъсна по левия фланг и центрира остро в пеналтерията, където топката по-скоро се отклони от главата на Коста и влетя в мрежата на Нойер – 0:1. До края на полувремето Шалке опита да отвърне на предизвикателството, но не се виждаше как „кралскосините“ ще преодолеят отбраната на „прилепите“ с елементарните си отигравания. Все пак Фарфан с перфектно изпълнение на пряк свободен удар пет минути преди почивката изравни на 1:1.

Втората част стартира с по-активни действия на домакините и те бяха материализирани още в 52-ата минута, когато Гавранович бе най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле и ударът му прати топката в двете греди, преди тя да мине голлинията – 2:1. Последваха шокиращи пропуски на Адурис, който не успя да преодолее Нойер на два пъти, излязъл сам срещу него, като във втория случай нападателят не бе точен от три метра на празна врата. В крайна сметка „прилепите“ платиха за изпуснатите възможности и след последния съдийски сигнал напуснаха турнира, a секунди преди края Фарфан успя да реализира и трети гол в полза на Шалке, с което оформи резултата 3:1.