Брага пусна кръв на Ливърпул

Публикувано в: Англия, Избрано, Лига Европа, Футбол Свят
22:10, 10 мар 2011, Автор: , Преглеждания:49

Порто записа нова победа с 1:0 като гост на ЦСКА, този път московския

Ливърпул продължава да озадачава с представянето си като гост в Лига Европа и записа нов посредствен мач далеч от дома си – „мърсисайдци“ загубиха с 0:1 от Спортиг в Брага и по този начин усложниха до голяма степен задачата си да продължат към 1/4 финалите в турнира. Сотириос Кириакос повали Мосоро в собственото си наказателно поле в 18-ата минута и Осориа Коста Силва Алан бе точен от дузпата. Успехът на португалския гранд бе поредно доказателство за тактическата му дисциплина и той продължава с добрата си серия без допуснат гол у дома.

Като цяло възпитаниците на Кени Далглиш с нищо не загатнаха потенциал за по-сериозно постижение от минимална загуба, но все пак нивото на играта им се повиши за 15 минути, между 60-ата и 75-ата, когато Андрю Керъл влезе като резерва. Това бе трети пореден спечелен мач за Брага срещу английски отбор без допуснат гол. Победата можеше да бъде и по-убедителна, но мерникът на португалците не бе особено точен. Въпреки този факт изглеждаше по-вероятно домакините да удвоят аванса си, отколкото Ливърпул да стигне до изравняване.

ЦСКА Москва до известна степен последва примера на съименника си от София и загуби с 0:1 домакинството си на Порто. Страховит шут на Фреди Гуарин в 70-ата минута материализира превъзходството на гостите през по-голямата част от мача, но все пак трябва да се отбележи доброто впечатление от играта на московските „армейци“, които също имаха своите шансове, но не демонстрираха достатъчно класа в завършващата фаза.