Кордоба провали Интер в Бреша

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
23:55, 11 мар 2011, Автор: , Преглеждания:53

Колумбиецът за седем минути асистира за гола на домакините и направи дузпа

Интер се сгромоляса срещу Бреша на „Стадио Марио Ригамонти“ и завърши 1:1, с което до голяма степен усложни задачата си да защити титлата си в Серия А. „Нерадзурите“ се радваха на аванс още в 13-ата минута, благодарение на гола на Самуел Ето’о, а през втората част Уесли Снайдер уцели дясната греда. Горан Пандев обаче не успя да удвои преднината на гостите на два пъти от отлични позиции за стрелба в наказателното поле, но играчът на мача – голкипърът на Бреша Микеле Аркари, не допусна второ попадение. Резервата Иван Кордоба асистира за изравнителното попадение на Андреа Карачоло в 84-ата минута в стил „Нани“, а в 91-ата си изкара директен червен картон и повали откъсналия се сам срещу вратаря Едер, като Карачоло изпорти отсъдената дузпа и не успя да ликвидира всичките надежди на Интер за скудетото.

Така шампионите са на четири точки от лидера Милан, който обаче в неделя домакинства на Бари и може да увеличи преднината си на върха в класирането.

Интер имаше пълно превъзходство през първото полувреме и стигна сравнително бързо до желания гол, и то без да изразходва сериозна част от енергията си. Центриране от корнер на Снайдер в 13-ата минута бе отклонено от Ранокия към Ето’о и камерунеца почти от упор разстреля голкипъра на Бреша Микеле Аркари – 0:1. Последваха два опасни изстрела на Снайдер и на Горан Пандев, като македонецът дори излезе сам срещу вратаря в края на полувремето, но адекватна намеса в отбрана на Джонатан Дзебина предотврати неприятности за домакините. Те имаха само един шанс да отвърнат на предизвикателството – в 34-ата минута Карачоло получи пас в наказателното поле от Панайотис Коне, но първото му докосване не бе прецизно и прехвърлящият му удар падна върху горната част на мрежата.

Втората част бе далеч по-емоционална и по-драматична и предложи непредвидим развой на събитията – Интер можеше спокойно да води с три гола разлика до 60-ата минута, но първо Снайдер нацели гредата с хубав изстрел от 25 метра, а Пандев на два пъти от отлични стрелкови позиции в пеналтерията не успя да преодолее Аркари, който заслужава много адмирации за намесите си. Карачоло изпусна да изравни в самото начало на второто полувреме, но все пак получи своя миг на слава в 83-ата минута. Влезлият като резерва Кордоба направи немислимото и само за седем минути бе на път да унищожи всичко, което Леонардо изгради начело на отбора. Първо колумбиецът асистира за изравнителното попадение на Карачоло, след като сложи топката на главата му в 83-ата минута, а в последната на редовното време си изкара директен червен картон за съмнително нарушение в пеналтерията срещу откъсващия се Едер. Карачоло обаче изпусна да донесе победата на Бреша от бялата точка и на практика да короняса Милан като шампион. В четвъртата минута на продължението Карджа бе повален в наказателното поле, но реферът не отсъди дузпа за „нерадзурите“.