„Бурята“ мина през Касъмпаша

Публикувано в: Българи в чужбина, Турция, Футбол Свят
22:23, 12 мар 2011, Автор: , Преглеждания:57

Отборът на Трабзонспор постигна важна победа с 1-0 срещу аутсайдера в турската Суперлига Касъмпаша в двубой от 25-и кръг. Българските национали Георги Сърмов и Николай Димитров започнаха като титуляр за гостите, като Хичо бе заменен в 75-ата минута.

„Червено-сините“ поведоха в резултата в 22-ата минута, когато Павел Брожек центрира отляво към Жажа, който овладя топката и с точен шут я прати в мрежата на гостите. В 74-ата минута Умут можеше да удвои, след като остана сам срещу Фърат, успя да го преодолее, но затвори ъгъла си и не уцели целта.

С този успех „Бурята“ се изкачи на първо място с 57 точки, докато Касъмпаша е последен с 14.

В друг мач от днес Ескишехирспор надделя с 2-0 при визитата си на Истанбул ББ. Головете реализираха Бурхан и Сезер от дузпа преди почивката.