Лукойл безпробелмно на финал!

Публикувано в: Баскетбол, България
20:29, 12 мар 2011, Автор: , Преглеждания:25

снимка: BGBasket.com

Лукойл Академик е първият финалист в турнира за Купата на България. Това стана факт, след като днес „студентите“ победиха Рилски Спортист с 85:68.

През цялото времетраене на срещата момчетата на Йовица Арсич имаха инициативата и водеха в резултата с комфортна преднина. На полувремето авансът на шампионите беше 17 точки – 49:32.

След почивката си пролича леко отпускане в редиците на Лукойл, което позволи на Рилецо да спечели частта с 20:12 и да съкрати изоставането си на 52:61. В последните десет игрови минути Академик отново влезе в ритъм и си подпечата участието на финала.

Най-резултатен за победителите беше Брендън Хийт, който вкара 16 точки. С 13 се включи Девин Грийн, а 11 плюс 4 борби и 4 асистенции записа Доминик Джеймс.

Александър Груев вкара 18 пункта за самоковци и така стана най-резултатният състезател в тима. Димитър Караджовски се включи с 16 точки (4 тройки), а 12 вкара Драгомир Мароевич.