Очаквано! Левски vs Лукойл във финала за Купата

Публикувано в: Баскетбол, България
22:43, 12 мар 2011, Автор: , Преглеждания:46

снимка: BGBasket.com

Очакваният финал между Левски и Лукойл е факт! Това стана възможно, след като във втория полуфинал „сините“ се измъчиха, но все пак победиха Ямбол с 82:76. Двата тима спазиха традицията и направиха поредния интересен двубой помежду си.

Срещата започна на бързи обороти, като и двата отбора играеха на бърза атака без много мисъл за защитата. Тройка със сирената на Павел Маринов фиксира 21:20 за Левски след края на първата част.

В началото на втората наставникът на гостите Иван Чолаков реши да даде почивка на някои от основните си състезатели, но  си пролича, че техните заместници не са равностойни и домакините дръпнаха с 10 точки на полувремето 46-36.

Третата десетка премина равностойно, като само в един момент Левски успя да вдигне разликата на 57-43, но много бързо гостите съкратиха дефицита си на седем. След като и двата тима отбелязоха по 21 точки, 10 минути преди края на мача таблото показваше 67-57.

Те започнаха с точни стрелби на Николай Върбанов и Павел Маринов и авансът на „сините“ се стопи до само 6 пункта. В тези моменти си пролича липсата на достатъчно опит у гостите, които вместо да обърнат мача пропуснаха 4 поредни стрелби от тройката. От там насетне време за чудо нямаше и Левски взе своето.

Джейсън Кроу изигра най-силния си мач откакто е в България и бе най-резултатен за победителите с 26 точки, сънародниците му Харпър и Лодърдейл добавиха по 17.

За гостите Николай Върбанов за пореден път доказа, че е най-добрият български център и завърши с 18 точки и 14 борби. Капитанът Станислав Говедаров приключи с 22, а проектонационалът Павел Маринов се отчете с 18.