Рубин измъкна победа над Кубан в 1-ия кръг

Публикувано в: Русия, Футбол Свят
15:32, 13 мар 2011, Автор: , Преглеждания:37

Руската Премиер лига започна с тежко гостуване за двукратните шампиони

Рубин започна новия сезон в Премиер лигата с трудна победа с 2:0 като гост на Кубан в Краснодар. Възпитаниците на Курбан Бердиев стигнаха до попаденията след почивката и показаха решаваща ефективност в атака, защото от два удара във вратата, успяха да отбележат два гола, с които да пречупят съпротивата на бойките домакини. Алан Касаев и Кристиан Нобоа от дузпа записаха имената си сред голмайсторите, а голкипърът Сергей Рижиков има основен принос за трите точки, най-вече заради решаващите си спасявания през първото полувреме.

Салваторе Бокети изведе сам срещу вратаря Касаев в 53-ата минута и крилото на Рубин технично прехвърли вратаря Александър Будаков, за да накаже бившия си тим – 0:1. В 89-ата минута Кристиан Нобоа реализира отсъдената от рефера дузпа и окончателно ликвидира надеждите на домакините за точка.