„Девня“ с нова победа в контрола

Публикувано в: Футбол България
23:40, 14 мар 2011, Автор: , Преглеждания:59

Отборът на „Девня“ успя да победи четвъртодивизионния „Черноморец“ (Чернево) с 4:2 в контролна среща, играна в кв. „Повеляново“.

В стартовия състав треньорът на девненци Николай Кателиев пусна в игра футболистите, на които ще разчита през пролетния дял на шампионата в Североизточната В група. На почивката резултатът бе 4:1 в полза на тима от долината на химията. В 10-ата минута Станислав Николов реализира след центриране на Дидо Борисов, а 2:0 направи юношата на „Спартак“ Симеон Атанасов в 15-ата минута. Гостите успяха да върнат едно попадение в 30-ата минута. В 40-ата Петър Алексиев даде комфортна преднина на девненци с много красив удар по диагонала, а 2 минути преди края на първата част юношата Рафаел хладнокръвно реализира четвъртото попадение.

През втората част Кателиев излезе с коренно различен състав. Наставникът даде шанс на по-млади момчета, които се справиха с гласуваното им доверие. Иван Караджов и Живко Бояджиев пък пропуснаха срещата заради контузии.