Лукойл записа 21-а поредна победа в НБЛ

Публикувано в: Баскетбол, България
21:00, 18 мар 2011, Автор: , Преглеждания:34

Отборът на Лукойл-Академик постигна своята 21-а поредна победа в НБЛ, след като надделя трудно с 93-85 при визитата си на Рилски спортист в Самоков.

„Студентите“ направиха много силна първа четвърт, след което доиграха мача на по-ниски обороти до почивката, а разликата беше десет точки в тяхна полза – 42-32.

В третата четвърт гостите отново заиграха силно и успяха да достигнат до преднина от 15 пункта – 69-54. В последната десятка Рилецо опита обрат, но силите на самоковлии стигнаха само до намаляване на пасива на осем точки за крайното 85-93.

Доминик Джеймс бе най-резултатен за шампионите с 18 точки, Травис Питърсън се отличи с 16, докато Девин Грийн добави 13. За домакините Иван Лилов реализира 23, а Димитър Караджовски записа 22 пункта.