Барса и Реал отново бият в Примера

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
08:02, 20 мар 2011, Автор: , Преглеждания:42

снимка: AP Photo/Andres Kudacki

Реал за пореден път показа кой е властелинът в Мадрид, след като записа четвърта победа през този сезон над градския си съперник Атлетико. Този път „белият балет“ надделя с 2-1 на „Висенте Калдерон“ в среща от 29-ия кръг на Примера дивисион.

Момчетата на Жозе Моуриньо, които бяха вдъхновени от класирането си на четвъртфиналите на Шампионската лига, започнаха отлично двубоя. В 11-ата минута Сами Кедира изведе Карим Бензема сам срещу Де Хея, а французинът продължи головата си серия, след като прати в мрежата на младия страж. В 32-ата минута възпитаниците “Лос Галактикос“ удвоиха аванса си, след като Марсело проби отляво и върна топката около точката на дузпата, откъдето Месут Йозил с хубав удар намери мрежата на домакините. Четири минути преди края на двубоя Агуеро направи хубаво двойно с Коке, след което отбеляза почетното попадение за „дюшекчиите“.

снимка: Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images

Барселона също постигна успех с 2-1, след като надви тима на Хетафе на своя „Ноу Камп“.  Каталунците започнаха прекрасно мача, след като още в 17-ата минута Даниел Алвеш посрещна с бомбен шут една лошо изчистена топка от защитата на гостите и не остави шансове на Кодина. Само пет минути след почивката Лионел Меси намери Боян Къркич, който удвои аванса на домакините, отбелязвайки попадение в своя стотен двубой с екипа на „блауграна“. Секунди преди края на срещата Виктор Санчес центрира към Ману Дел Морал, който реализира почетния гол за мадридчани.

В най-ранния двубой вчера Майорка надви Сарагоса с 1-0 като домакин. Попадението за тима от Балеарските острови отбеляза Джонатан Де Гузман в 67-ата минута.

След съботните срещи Барса запази аванса си от пет точки пред Реал, след като момчетата на Пеп имат 78 пункта, а тези на Моуриньо са със 73.