Пацини доближи Интер само на две точки зад Милан

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
17:56, 20 мар 2011, Автор: , Преглеждания:40

снимка: AP Photo/Antonio Calanni

Шампионът на Италия Интер намали разликата от лидера Милан на само две точки пред дербито между двата отбора, след като постигна изключително измъчена победа с 1-0 на „Сан Сиро“ срещу слабака Лече.

Първото полувреме на двубоя не предложи кой знае какво интересно за гледане и завърши при 0-0. Шест минути след почивката Пацини можеше да открие резултата, но изстрелът му с глава бе невероятно спасен от Росати. Секунди след това нападателят получи пас от Пандев, овладя добре топката и с техничен шут даде аванс на „нерадзурите“. До края на срещата уморените футболисти на Леонардо намалиха темпото и просто изчакваха последния съдийски сигнал. Това можеше да струва скъпо на домакините, но Жулио Цезар спаси своите, след като изби много опасен удар на Бертолачи в 83-ата минута.

Удинезе успя да победи с 2-0 като домакин състава на Катания и изглежда като скрития фаворит за „скудетото“. Гьокхан Инлер изведе „фриуланите“ напред в резултата в 22-ата минута след хубав далечен шут. В 74-ата Антонио Ди Натале бе точен от дузпа и оформи крайното 2-0.

Ювентус най-накрая успя да запише успех, след като би Бреша с 2-1 на „Олимпико“. Милош Красич в 25-ата минута отбеляза първото попадение за „бианконерите“, но в края на първото полувреме Едер успя да изравни. В 68-ата минута неостаряващият Алесандро Дел Пиеро донесе трите точки на „старата госпожа“ с удар извън пеналта.

Бари – Киево 1-2 (0-1 Пелисиер 38′; 1-1 Гезал 40′дузпа; 1-2 Москардели 49′)

Болоня – Дженоа 1-1 (1-0 Ди Вайо 28′; 1-1 Дайнели 43′)

Сампдория – Парма 0-1 (0-1 Дзакардо 65′)