Левски поведе на Монтана след успех в София

Публикувано в: Баскетбол, България
17:58, 31 мар 2011, Автор: , Преглеждания:43

снимка: BGbasket.com

Отборът на Левски поведе с 1-0 в полуфиналната серия при дамите, след като се наложи като домакин със 77-71 над тима на Монтана 2003.

Първото полувреме на двубоя бе много равностойно, като двата отбора си размениха успеха в двете четвърти. Почивката дойде при 46-45 в полза на гостенките.

В третата част софиянки решиха всичко в своя полза, след като надделяха със 17-8. По този начин в последните десет минути домакините доиграха спокойно двубоя и след 77-71 излязоха напред в тази серия.

Радостина Димитрова изигра силен мач за победителките, след като наниза 20 точки, докато Наталия Топалова се отличи със 17. Петя Джамбазка бе много близо до „трипъл-дабъл“, след като реализира десет пункта, овладя 11 борби и подаде осем асистенции.

За момичетата на Славко Димитров Камелия Михалкова бе най-добра с 19 точки, а Жанета Жельова отбеляза 17. Ивелина Вранчева приключи с 13.