Смешна дузпа донесе три точки на Левски срещу Видима

Публикувано в: Левски, Футбол България
22:50, 2 апр 2011, Автор: , Преглеждания:100

Отборът на Левски взе очаквани три точки, след като постигна успех с 2-0 срещу аутсайдера в А група Видима-Раковски на своя „Георги Аспарухов“ в предпоследния мач от 20-ия кръг на елитната ни футболна група.

През първата част „сините“ имаха голямо териториално предимство, но така и не успяха да преодолеят стража на гостите. В 16-ата минута Дембеле пусна чудесен извеждащ пас към Иса, който излезе сам срещу Пламен Колев, но вратарят успя да избие изстрела на тарана. Десет по-късно Мюлдер намери Иса, чийто шут отново бе спасен от Пламен Колев. Четири минути преди почивката севлиевци можеха сензационно да стигнат до попадение, след като Игнатов преодоля Милиев, след което стреля много опасно, но топката срещна десния стълб на домакините.

В 55-ата минута главният рефер Стоян Денев реши да помогне малко на столичани, след като отсъди дузпа за игра с ръка на Траян Траянов. Гара Дембеле се възползва от подаръка и с точен шут от бялата точка даде аванс на Левски. В 68-ата Гаджев центрира от корнер към Милиев, който продължи с глава към Иса и нападателят удвои. Пет минути преди края на мача Бранеков имаше шанс да намали, но ударът му с глава бе перфектно отразен от Пламен Илиев.

След този успех Левски запази дистанцията от осем точки от лидера Литекс, след като вече има 44, докато Видима остава твърдо на последна позиция с едва 12 пункта.

Левски: 23.Пламен Илиев, 2.Дъсти Мюлдер, 55.Йордан Милиев, 5.Иво Иванов, 14.Веселин Минев, 3.Сержиньо Грийн, 45.Владимир Гаджев, 22.Дарко Тасевски (69 – 16.Мариан Огнянов), 11.Марко Видович (64 – 20.Иван Горанов), 9.Гара Дембеле, 29.Исмаил Иса

Видима: 22.Колев, 26.Траян Траянов, 6.Александър Бранеков, 25.Панов, 3.Самет Ашимов, 5.Стойчев, 11.Владимиров, 10.Господинов (67 – 21.Цветков), 9.Владинов (78 – Иванов), 7.Велев, 19.Игнатов