Литекс отстрани Левски след дузпи

Публикувано в: Избрано, Левски, Футбол България
20:40, 6 апр 2011, Автор: , Преглеждания:114

Шампионът Литекс се класира за полуфиналите за Купата на България, след като надделяха с 5-3 след изпълнение на дузпи над тима на Левски. В редовното време мачът завърши при 1-1 след голове на Том и Иса. При наказателните удари Дока сгреши за ловчанлии, но Александров и Иса пропуснаха за „сините“ и подариха успеха на „оранжевите“.

Само след 180 секунди игра Дембеле имаше уникален шанс да даде преднина на столичани, но сам срещу Винисиус не съумя да го преодолее. В 22-ата минута отново таранът на „сините“ получи страхотна възможност, след като проби отдясно, но изстрелът му бе спасен от стража на шампионите. Така дойде най-скандалната ситуация в мача, след като в 33-ата минута Иво Иванов влезе в единоборство рамо в рамо с Диуф, който падна на земята като застрелян и датският рефер Ларс Кристоферсен посочи бялата точка. Том не пропусна дузпата и даде преднина на „оранжевите“. Четири минути преди почивката Диуф можеше да реши всичко, след като се откъсна очи в очи срещу Илиев, но младият страж на софиянци улови кълбото.

В началото на втората част двата състава си размениха по един шанс за гол. Първо Янев шутира много опасно, но Илиев се намеси прекрасно, а след това Грийн стреля с глава над напречната греда. В 63-ата минута Кристоферсен спести напълно чист втори жълт картон на Иванов, който подкоси много грубо голмайстора Том. В 70-ата отново Янев стреля извън пеналта, но Илиев изби. Малко след това гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Бодуров, но реферът не отсъди нищо. В 77-ата минута Иса подаде чудесно Мюлдер, който от много чиста позиция би встрани от десния стълб на Винисиус. 120 секунди по-късно Левски напълно заслужено изравни резултата, след като при едно центриране от корнер Иванов продължи топката към Иса, който заедно с помощта на Дембеле прати кълбото в мрежата на домакините. В последните секунди отново Мюлдер бе изпуснат от защитата на Литекс, но шутът му бе неточен. Така двата състава стигнаха до продължения.

В следващите 30 минути двата отбора действаха доста предпазливо и логично до нови положения пред двамата вратари не се стигна. Така се стигна до лотарията на наказателните удари. В тях Том откри головата сметка на ловчанлии, а Дембеле изравни. Последва пропуск на Дока, след като Илиев отрази шута на бразилеца. След това, обаче, Алекс нацели десния стълб на Баривиера. Джерманович и Огнянов бяха точни за 2-2, след което Тодоров даде аванс на Литекс, а Иса стреля неточно. Петър Занев сложи точка на спора, вкарвайки последната дузпа за домакините.

Литекс – Баривиера, Берберович, Бодуров, Николов, Занев, Том, Йеленкович, Миланов (85 Руменов), Дока, Янев (105 Джерманович), Диуф (52 Тодоров)

Левски - Илиев, Мюлдер, Иванов, Милиев, Минев, Видович (61 Матондо), Грийн (76 Огнянов), Гаджев, Тасевски (69 Александров), Дембеле, Иса