Тони Зетова и Ели Кръстева бият в Серия А2

21:41, 11 апр 2011, Автор: , Преглеждания:53

Отборът на Киери затвърди второто си място в италианската Серия А2, след като разби с 3-0 (25-19; 25-13; 25-14) гейма като гост тима на Джавено в среща от 24-и кръг. Антонина Зетова беше втора по резултатност за победителките, след като реализира 10 точки – всичките дошли след атака при ефективност от 50%. Индре Сорокайте отбеляза 13 пункта за отбора на Алесандро Белтрами.

Победа в този кръг записа и либерото Елица Кръстева. Тимът на българката се наложи с 3-0 (25-22; 25-18; 25-20) при визитата си на Санта Кроче. Ели се отличи с 67% позитивно и 38% перфектно посрещане за своя клуб, като не направи нито една грешка.

Националката Петя Цекова и нейният Фриджоркарни Соверато регистрираха загуба с 0-3 (20-25; 20-25; 18-25) гейма като домакини срещу тима на Понтеканяно. Българката приключи мача със седем точки – всичките отбелязани в атака при успеваемост от 27%.

Чедат Сан Вито записа драматично поражение с 2-3 (27-25; 25-22; 23-25; 31-33; 9-15) части при визитата си на Пане ди Матера. Светла Ангелова влизаше като резерва и в петте гейма за гостенките и приключи срещата с една точка, дошла след единия от двата и опита в нападение. Съотборничката на българката Рейчъл Рурк направи уникален мач, след като наниза цели 40 пункта.

Поражение записа и отборът на Верона, който падна у дома с 0-3 (15-25; 21-25; 21-25) от тима на Икос Крема. Рускинята с български паспорт Надежда Шопова отбеляза осем точки за веронци – седем в атака при ефективност от 21% и една блокада. Освен това Нана се отличи с 67% позитивно и 53% перфектно посрещане.