Лукойл смаза Черно море във Варна

Публикувано в: Баскетбол, България
20:50, 14 апр 2011, Автор: , Преглеждания:43

Отборът на Лукойл Академик постигна поредния си убедителен успех в първенството. Жертва на много силната игра в защита стана тимът на Евроинс Черно море. „Студентите“ отнесоха домакините с 90:66 и показаха, че не са си губили времето в последните 10 дни, в които не бяха изиграли официален мач.

Момчетата на Йовица Арсич не започнаха по най-добрия начин двубоя и в първите минути изоставаха с 2:11. Това обаче не ги притесни изобщо и още до края на първата четвърт вече водеха с 23:16. На полувремето резултатът набъбна до 53:29 за ЛУКОЙЛ Академик, с което бе сложена и точка на спора.

След почивката домакините опитаха да обърнат развоя на събитията, но максимумът им бе стопяване на пасива до 16 точки в началото на третата четвърт.

В основата на победата на „студентите“ бе много силната и агресивна защита, която те приложиха. Това принуди домакините да направят 20 грешки, а шампионите имаха 16 откраднати топки. Те спечелиха и борбата под двата коша, като бяха безпощадни с 52 отбелязани точки от близко разстояние.

Евроинс Черно море: Алексиев 7, Илиев 5, Колев 18, Кьосев 4, Янев 19 (Цонков 5, Касабов 7, Борисов, Михайлов 1, Желев, Радев)

ЛУКОЙЛ Академик: Джеймс 15 (6 откраднати топки), Грийн 14 , Стойков 3 (6 борби), Шундов 15, Питърсън 16 (Хийт 10 (5 откраднати топки), Аврамов 10, Банев 2, Веселинов, Мак 5)