„Лъвчетата“ започнаха с победа на Европейското в Турция

22:45, 16 апр 2011, Автор: , Преглеждания:68

Националният отбор на България победи Турция с 3:2 (21:25, 25:20, 32:34, 25:21, 15:9) в първия си двубой от втора предварителна група на Европейското първенство за юноши младша възраст в Анкара.

Така Лъвчетата, водени от Виктор Карагьозов и Димо Тонев стартираха с успех в най-престижната надпревара на Стария континент, като съумяха да се наложат над домакините, които имаха предимство на собствен терен.

Двата отбора излязоха еднакво мотивирани за крайния успех, което доведе до изключителна равностойност и петгеймова битка. Оспорваната игра доведе до последователна смяна на водачеството в геймовете, като съперниците се редуваха в надмощието при отделните част. Изключителна борба и невероятен мача сътвориха младите волейболисти в третия гейм, когато нашите изоставаха с 21:24, но съумяха да стопят пасива и да изравнят до 24:24. В психологическия момент никой от съперниците нямаше надмощие, като борбата продължи далеч след двадесет и петата точка. В крайна сметка, след като три пъти нашите имаха геймбол, те допуснаха напрежението да си каже думата и турците спечелиха третия гейм. Силата и духа на българските момчета пролича най-вече след тази трета част, когато те не рухната психически, а се вдигнаха отново на щурм и продължиха да търсят крайната победа.

В тайбрека Лъвчетата поведоха още от самото начало с 8:5 и 10:6, като имаха предимство до края. Волейболистите ни съумяха да запазят разликата и се поздравиха с крайната победа.

Най-резултатни за българския тим са Димитър Маринков с 19 точки и Петър Ненков с 18 точки.

източник: BGVolleyball.com