Челси с лека победа над УБА, Вила и Стенли се спасиха от изпадане

Публикувано в: Англия, Българи в чужбина, Избрано, Футбол Свят
18:57, 16 апр 2011, Автор: , Преглеждания:55

снимка: AP Photo/Simon Dawson

Тимът на Челси спечели важна победа с 3-1 като гост на Уест Бромич в среща от 33-ия кръг на Премиършип и по този начин се утвърди на третата позиция, даваща право на директно участие в групите на Шампионската лига.

Домакините успяха да направят силни първи 20 минути, в които стигнаха до гол аванс срещу шампионите. В 17-ата Петер Одемуинги се отскубна сам срещу Петер Чех и с много техничен удар го прехвърли за 1-0. Пет по-късно Коул изведе Малуда в чиста позиция по лятото крило, последва центриране, което не бе добре парирано от Карсън, а Ники Шори изчисти топката право в краката на Дидие Дрогба. За котдивоареца не бе проблем да се разпише от 8-9 метра и да възстанови равенството. В 26-ата минута лондончани направиха пълен обрат, след като Дрогба шутира от 22 метра по земя, Карсън не изби добре и кълбото попадна в Калу, който с фин изстрел изведе гостите напред. В края на първото полувреме Малуда отново бе намерен чудесно по лявото крило, след което подаде към Лампард и халфът с хубав шут реши всичко в този сблъсък.

Българският национал Стилиян Петров записа цял мач при победата с 2-1 на неговия Астън Вила при визитата на Уест Хем в битката за оцеляване във Висшата лига. Само 120 секунди бяха нужни на Роби Кийн, за да даде предимство на „чуковете“ в резултата, след като се възползва от грешка в отбраната на гостите. В 37-ата минута головата машина Дарън Бент изпревари Уейн Бридж и след удар с глава прати кълбото в мрежата на Грийн. В последните секунди Габи Абонлахор се разписа отново с глава и по този начин почти гарантира мястото на „виланите“ в Премиършип.

Уигън взе ценна победа при гостуването си на Блекпул, след като разби „мандарините“ с 3-1. Още в третата минута Кеткарт изпусна Родайега зад гърба си и колумбийският стрелец насочи топката между краката на Джилкс, за да даде аванс на Атлетик. В края на първата част Адам загуби топката от Диаме, който намери Н’Зобия и френският халф удвои преднината на гостите. В 67-ата минута самият Диаме също се оказа в прегръдките на съотборниците си, след като реализира третото попадение за Уигън, оформяйки класическия резултат. В 83-ата ДиДжей Кямпбъл заби почетното попадение за „оранжевите“.

Бирмингам също спечели важна победа, след като надви с 2-0 тима на Съндърланд на своя „Сейнт Андрюс“. В 41-ата минута Себастиан Ларсон даде аванс на „сините“, след като при едно страхотно меле между него, стража на гостите Миньоле и Бардсли топката някак се промъкна в мрежата на „черните котки“. В 66-ата Крейг Гарднър с мощен шут направи резултата 2-0, след като Миньоле опита да избие изстрела му, но коженото кълбо все пак попадна в неговата мрежа.

В последния мач от днес Евертън се наложи с 2-0 над тима на Блекбърн на „Гудисън Парк“. Леон Осман даде аванс на „карамелите“ девет минути след почивката, след като бе точен с десния крак след късо изпълнение на корнер. В 75-ата Лейтън Бейнс се разписа от дузпа и сложи точка на спора.