ПСВ поведе в Холандия след нов гаф на Твенте

Публикувано в: Българи в чужбина, Футбол Свят, Холандия
17:28, 17 апр 2011, Автор: , Преглеждания:65

Българският защитник Станислав Манолев започна като титуляр и записа цял мач при победата на ПСВ с 2-0 като гост на Хераклес Алмело в мач от 31-ия кръг на холандската Ередивизие.

Унгарското крило Балаш Джуджак даде преднина на айндховенци в средата на първата част, след като с точен шут намери мрежата на Пасвеер. В последната минута Маркус Берг сложи точка на интригата, оформяйки крайното 2-0.

Българският национален страж Николай Михайлов бе на вратата на Твенте при равенството 1-1 при визитата на Де Граафшап. Дени Ландзаат даде аванс на шампионите в 72-ата минута, но Роглър Мейер изравни секунди преди края на двубоя.

Аякс записа ценен успех като гост на НЕК с 2-1. Още в четвъртата минута Ласе Шьоне изведе Наймеген напред в резултата, но в края на първата част сръбският национал Миралем Сюлеймани успя да изравни. Успеха за амстердамци донесе Тоби Алдервайрелд, който бе точен в 66-ата минута.

След тези срещи ПСВ излезе начело в Холандия с 65 точки, колкото има и тимът на Твенте. Аякс е на трета позиция с 64 пункта.