Трабзон с ценен успех над Бурса, Иванков с контузия

Публикувано в: Българи в чужбина, Турция, Футбол Свят
21:39, 17 апр 2011, Автор: , Преглеждания:49

Отборът на Трабзонспор спечели много важна победа с 1-0 като домакин на настоящия шампион Бурсаспор в спора си за титлата в турската Суперлига.

Наставникът на „червено-сините“ Шенол Гюнеш не направи промени в своя титулярен състав и домакините започнаха много активно мача. Бившият български национал Димитър Иванков, обаче, отрази всички опасности пред своята врата до 34-ата минута, в която получи контузия и бе заменен от Явуз. В края на първата част Бурак успя да се разпише след много прецизен шут и посвети попадението на своя баща.

Второто полувреме започна с превес на Трабзон, а Ертурул Саалам пусна в игра Инсуа и Алтидор, за да увеличи мощта на тима си в атака. Тези промени не дадоха особени резултат и в крайна сметка черноморци стигнаха до успеха с 1-0.

След тази победа Трабзонспор увеличи актива си на 69 точки и продължава да има два пункта аванс пред втория Фенербахче. Бурсаспор е трети с 52.

В другите мачове днес Коняспор надви с 3-1 като гост отбора на Кайсериспор, а Анталияспор и Ескишехирспор приключи при 2-2.