Фени би Рилецо във финала на Балканската лига

Публикувано в: Баскетбол, България, Европа
19:17, 17 апр 2011, Автор: , Преглеждания:40

снимка: BGbasket.com

Отборът на Рилски спортист не успя да спечели за втори път в своята история титлата в Балканската лига, след като загуби финала срещу домакина Фени Индустри със 75-88 в Кавадарци.

Македонците играха отлично в първите две части на двубоя и имаха голямо надмощие над българския си съперник. След десет минути игра разликата в резултата беше само шест точки за Фени, но във втората четвърт пасивът на Рилецо стана още по-голям. Почивката дойде при 28-38.

През третата част домакините решиха всичко в мача, след като буквално пометоха своите гости и съумяха да увеличат преднината си на цели 22 пункта – 64-42.

Въпреки очертващото се поражение момчетата на Росен Барчовски не се предадоха и след уникална серия от 17-0 намалиха резултата до 61-67. След това Иван Лилов дори свали разликата на четири точки – 67-71, но тройка на Соколов сложи точка на спора. В крайна сметка домакините спечелиха с 88-75.