Голова фиеста в Лондон отдалечава Арсенал от върха

23:48, 20 апр 2011, Автор: , Преглеждания:58

„Шпорите“ не позволиха на съгражданите си да ги победят

Арсенал и Тотнъм сътвориха същински голов празник в дербито на Северен Лондон и въпреки огромния залог на срещата и наелектризираната атмосфера, не излъчиха победител, завършвайки 3:3. Резултатът можеше да бъде още по-зрелищен, ако мерникът на играчите бе по-акуратен, а иначе развоят на двубоя бе достатъчно интригуващ сам по себе си. „Артилеристите“ загатнаха за сериозните си намерения още в четвъртата минута, когато Уолкот откри резултата в тяхна полза. Последва обаче светкавичен отговор на „шпорите“ и статуквото бе възстановено само секунди по-късно, благодарение на Рафаел ван дер Ваарт. В 12-ата минута Самир Насри изненада разсеяния Еурелио Гомеш и отново даде аванс на символичните гости. Робин ван Перси затвърди добрата си форма напоследък с ново попадение на сметката си в 40-ата минута, с което направи резултата 1:3. Том Хъдълстоун върна интригата в двубоя с гол малко преди края на първото полувреме – 2:3.

Отново ван дер Ваарт се оказа в прегръдките на съотборниците си в 70-ата минута, когато бе точен от дузпа за крайното 3:3. До последния съдийски сигнал последваха доста пропуски в актива и на двата тима, като реално погледнато „артилеристите“ не заслужаваха да спечелят срещата, заради несериозното си поведение в отбрана, след като поведоха с два гола разлика. „Шпорите“ заслужиха точката с непремиримия си дух, демонстриран през второто полувреме.

Отново в Лондон, но на запад, Челси срази Бирмингам Сити с 3:1 и се изравни с Арсенал на второто място с 64 точки след 33 изиграни двубоя в първенството. Двата тима изостават с шест пункта от лидера Манчестър Юнайтед, който с равенството си вчера пропусна да ликвидира надеждите на преследвачите си за титла. За „сините“ точни бяха Флоран Малуда в третата и 62-ата минута, както и Саломон Калу в 26-ата. Почетното попадение за гостите от Бирмингам бе дело на Себастиан Ларсон от дузпа в 77-ата минута.