Милан докосва „скудетото“ след икономичен успех в Бреша

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
21:54, 23 апр 2011, Автор: , Преглеждания:34

снимка: OLIVIER MORIN/AFP/Getty Images

Отборът на Милан е все по-близо до титлата в Италия, след като спечели много труден успех с 1-0 при визитата си на Бреша на „Марио Ригамонти“.

Само след 180 секунди игра Матю Фламини разтресе десния стълб на домакините, след като получи хубав пас от Касано и с изстрел с десния крак можеше да открие резултата. Зеедорф и Боатенг също имаха нелоши ситуации за гол до края на първата част, но ударите им бяха неточни. Шут на Едер „рондинелите“ пък бе отразен от Абиати.

След почивката Бреша стана много по-активен, а „росонерите“ заиграха като „умряла лисица“. В 78-ата минута Диаманти бе много близо до попадение за домакините, но ударът му от фаул намери горната греда на Абиати. Четири по-късно момчетата на Масимилиано Алегри организираха перфектна контра, при която Касано подаде извеждащ пас къ Робиньо, който сам срещу Аркари не сгреши.

Така „червено-черните“ увеличиха актива си на 74 точки и са на цели осем пред втория Интер четири кръга преди края на шампионата. Бреша остана с 30 точки и почти загуби шансове за спасение.