Волфсбург изплува от калта, Нюрнберг и Майнц с нулево реми

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
20:39, 24 апр 2011, Автор: , Преглеждания:84

Волфсбург се наложи с убедителното 4-1 над Кьолн при домакинството си на „Фолксваген Арена“. Точни за „вълците“ в мача бяха Марио Маднжукич и Дежага на два пъти. За „червените“ почетния гол реализира Себастиан Фрайс.

Момчетата на Феликс Магат изиграха доста силен мач и логично стигнаха до трите точки, който ги оставиха на 16-та позиция с актив от 32 пункта. Резултатът обаче можеше да бъде изключително по-малък, ако Новакович и Яяло бяха намерили целта през втората част. Преди това в самото начало на мача гол на Графите за Волфс бе отменен, а Фрайс нацели напречната греда. В 14-тата и 38-та минута пък Манджукич на два пъти препарира Рензинг, засичайки центрирания на съответно Диего и Шефер. Само 120 секунди след втория гол на домакините пък Фрайс върна отбора си в мача. През вторите 45 минути на двубоя Дежага на два пъти обезмисли двубоя, като атаките и за двата гола бяха изключително скоростни и матираха „червената“ защита.

В пoследен мач от 31-я кръг на немската Бундеслига Нюрнберг и Майнц не успяха да се победятм завършвайки 0-0. Така домакините от Нюрнберг остават шести с 47 точки, едва две по-малко от днешния си претендент, които е пети. След това равенство битката за последното място, даващо право на участие в Лига Европа става изключително ожесточена три кръга преди края.

В грешник за гостите се превърна младия Андре Шюрле, които на няколко пъти пропиля страхотни възможности официално да засили Майнц към Европа. Удар на Екиджи пък срещна напречната греда на вратата пазена от Веткло и така предотварти гол за Нюрнберг.