Фейенорд си отмъсти на ПСВ, Аякс излезе втори в Холандия

Публикувано в: Българи в чужбина, Футбол Свят, Холандия
17:41, 24 апр 2011, Автор: , Преглеждания:42

Отборът на Фейенорд получи възмездие за срамното поражение с 0-10 от ПСВ, след като успя да надвие айндховенци с 3-1 в Ротердам. По този начин „филипсите“ значително намалиха шансовете си за титлата в Ередивизие. Българският национал Станислав Манолев изигра цяла среща за гостите и се отличи с жълт картон.

Домакините успяха да излязат напред в резултата в 27-ата минута, в която Бисесвар намери Вайналдум, който разпечата Исаксон. След час игра шведският национал Ола Тойвонен възстанови статуквото в срещата, но 180 секунди по-късно отново Вайналдум бе в прегръдките на своите съотборници. В 79-ата минута Кастаиньос сложи точка на спора с трети гол за ротердамци.

Аякс се възползва от грешката на ПСВ и успя да го задмине, след като разби Екселсиор с 4-1 на „Амстердам Арина“. Ебесильо даде аванс на домакините още в 13-ата минута, но малко след почивката Бофенберг изненадващо изравни. Все пак, обаче, с попадения на Ериксен, Ебесильо и Де Йонг в последните 20 минути момчетата на Франк Де Бур взеха трите точки.

В друг мач от днешната програма на Ередивизие Утрехт надви Витес с 4-2 като домакин, а в последния двубой от кръга Грьонинген приема НАК Бреда.

В класирането Твенте е начело с 68 точки, Аякс има 67, а ПСВ остана с 65. До края на шампионата остават още само два кръга.