„Моряците“ продължават с успешния си поход към Лига Европа

Публикувано в: Футбол България, Черно море
18:56, 25 апр 2011, Автор: , Преглеждания:98

Отборът на Черно море запази шансове за четвъртото място в А група, след като спечели труден успех с 3-1 при визитата си на Сливен на стадион „Хаджи Димитър“. Срещата бе от 23-ия кръг на елитната ни група.

Домакините започнаха много активно мача и в първите десет минути Димо Бакалов на два пъти пробва шутове, които бившият му съотборник Петър Денчев успя да спаси. Силната игра на „воеводите“ даде резултат в 21-ата минута, в която Илич изведе добре Марчев, който бе точен за 1-0. Секунди след това последва атака на „моряците“ и Стоян Георгиев си отбеляза автогол. В 25-ата Жоро Илиев пробва хубав шут, но Караманов парира изстрела му. В края на първата част Марчев имаше шанс за второ попадение, но пропусна.

След почивката мачът стана доста по-нервен и няколко пъти двата отбора влизаха в спречквания помежду си. В 66-ата минута Караманов изби лошо един изстрел към своята врата и Георги Илиев се възползва от грешката му, за да даде аванс на варненци. 120 секунди преди края на срещата резервата Данийл Ратников оформи крайното 3-1.

С този успех Черно море вече има 39 точки и се изкачи на пето място, запазвайки пасива си от два пункта от четвъртия Локо София. Сливен остава предпоследен със 17.

Сливен – Караманов, Цирков, Макенджиев, Георгиев, Попов, Бакалов, Недялков, Илич, Стефанов, Марчев, Веселинов (59 Петров)

Черно море – Денчев, С.Александров, Ал.Александров, Дяков, Адемар, Д.Георгиев (63 Тиаго), Камазола, Петков, Атанасов, Илиев, Божилов