Шок и ужас за Моуриньо! И Сарагоса би Реал на „Бернабеу“

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
20:56, 30 апр 2011, Автор: , Преглеждания:55

снимка: DOMINIQUE FAGET/AFP/Getty Images

Съставът на Реал Мадрид записа шокираща загуба с 2-3 на „Сантяго Бернабеу“ срещу борещия се за оцеляване тим на Сарагоса. По този начин възпитаниците на Жозе Моуриньо регистрираха второ поредно поражение в своя дом през тази седмица, след като в сряда паднаха с 0-2 от Барселона.

Първото полувреме беше изключително слабо за „белия балет“ и логично четири минути преди почивката домакините бяха наказани за безхаберното си представяне. Уче Икечукву подаде добре към Анхел Лафита, който с левия крак прати топката в мрежата на Икер Касияс.

Девет минути след началото на второто полувреме Сарагоса стигна и до дузпа, след като Лафита бе фаулиран от Рикардо Карвальо. Аренас не пропусна от бялата точка, удвоявайки преднината на своя тим. В 62-ата минута Серхио Рамос засече с глава центриране от корнер на Йозил и намали пасива на „лос галактикос“.

В 77-ата минута гостите организираха нова чудесна контраатака и Уче подаде добре към Лафита, който успя да върне аванса от две попадения на своя отбор. В 84-ата Игуаин изведе Бензема в чиста позиция и французинът намали на 2-3. До края домакините натиснаха здраво съперника, но така и не стигнаха до изравняване.

С този успех момчетата на Хавиер Агире увеличиха актива си на 39 точки и скочиха до 12-ата позиция, докато Реал си е спокойно на второто място с 80 пункта.