Твенте и Аякс ще определят шампиона в Холандия в директен мач

Публикувано в: Българи в чужбина, Избрано, Футбол Свят, Холандия
17:24, 1 май 2011, Автор: , Преглеждания:57

Днешният предпоследен 33-и кръг в холандското първенство запази шансовете на два отбора да се борят за шампионската титла в последния кръг. Актуалният първенец Твенте запази първата си позиция пред Аякс и ПСВ.

Българският национал Николай Михайлов пази цял мач на вратата на шампиона Твенте при лесния домакински успех с 4-0 над аутсайдера Вилем II. Шест минути преди почивката Люк Де Йонг даде аванс на „червените“ след пас на Брайън Руис. В 50-ата минута бразилският централен бранител Дъглас отбеляза гола на успокоението за тима на Мишел Прюдом. В 63-ата минута Йелич си отбеляза автогол, а в 77-ата Тео Янсен бе точен от дузпа.

Тимът на Аякс запази второто си място, след като имаше най-трудното изпитание днес, но надви с 2-1 като гост отбора на Хееренвеен. В 19-ата минута Мика Вайринен даде преднина на домакините, но само 60 секунди по-късно Миралем Сюлеймани изравни след подаване на Ериксен. В началото на втората част самият датчанин също се разписа, за да узакони пълния обрат в двубоя.

ПСВ без Станислав Манолев в своя състав надделя също без особени затруднения с 2-1 като домакин срещу състава на Витес. Шведският национал Маркус Берг даде аванс на „филипсите“ в 37-ата минута. В 64-ата защитникът Марсело засече центриране на Балаш Джуджак, за да убие интригата в двубоя. В 79-ата минута Хорди намали пасива на гостите след подаване на Айсати.

В класирането Твенте има 71 точки, Аякс 70, а ПСВ е с 68 и вече нямаше шансове за шампионския трофей. В последния кръг Аякс приема Твенте в директна битка за титлата, докато ПСВ е гост на Грьонинген.

Екселсиор – Утрехт 3-1
ВВВ Венло – Фейенорд 3-2
АДО Ден Хааг – Грьонинген 2-4
АЗ Алкмаар – Де Граафшаап 5-1
НАК Бреда – Хераклес 1-2
НЕК Наймеген – Рода 5-0